X
Menu
AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ

AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ’nin tarihçesi, 1961 yılında kurulan Erkek İlköğretmen Okulu’na dayanır. 1974 yılına kadar bu ad altında eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden kurum, bu tarihten itibaren Eğitim Enstitüsü’ne, 1982 yılında ise iki yıllık Eğitim Yüksekokulu’na dönüştürülerek Gazi Üniversitesi’ne bağlanmıştır.
1988 yılında dört yıllık yüksekokul haline getirilen, 1992 yılında da Kırşehir Eğitim Fakültesi adını alan kurum, 17 Mart 2006 tarihinde “Ahi Evran Üniversitesi” adıyla bugünkü kimliğine kavuşmuştur.

HABERLERİ AŞAĞIDAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ

ARDO

ARDO, % 100 yerli sermaye ile buluşu ve seri üretimi Türkiye' de gerçekleşen ilk ve tek yerli (milli) ısıtma teknolojisidir. Ardo ısıtıcıları cam panelden oluşur ve uzaktan bakıldığında çok şık bir plazma TV görüntüsü oluşturur.

Ardo elektrikli ısıtıcıları tamamen camdan üretilmiş olduğu için hiçbir şekilde yangın riski oluşturmaz.

HABERLERİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

ARS DANIŞMANLIK

ARS Danışmanlık, sektörünün lider şirketlerinden biri olarak 2011 yılından beri uzman kadrosuyla toplam 155 ülkede hizmet vermektedir. Şirketin merkez ofisi İstanbul’da bulunmaktadır. Şirket kurucusu Ayşe Burcu Arslan bu sektöre 2007 yılında Hollanda’da aldığı eğitimle ve özellikle Avrupa’daki dosya portföyüyle başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana sektördeki öncü uygulamalara imza atan ARS Danışmanlık, Türk firmalarının başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, dünyanın birçok ülkesindeki ticari faaliyetlerinden doğan alacaklarının takibi, yönetim ve tahsili alanlarında uluslararası standartlar ve hukuk kuralları çerçevesinde danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sunmaktadır. ARS Danışmanlık uluslararası kredi ve risk yönetimi sektörünün lider kuruluşu GCS’nin, Kasım 2011’den beri, tek Türkiye temsilcisidir.

HABERLERİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİZ.

BİMEKS

Bimeks, 1990 yılında Akgiray ailesi tarafından kuruldu. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte şirket bilişim teknolojisi, tüketici elektroniği, beyaz eşya ve küçük ev aletleri gibi ürünleri satmaya başladı. Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlayan ilk teknoloji perakende şirketi oldu.

HABERLERİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİZ

DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI (MARKA)

DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI (MARKA), sorumlu olduğu Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Yalova illerindeki kamu kesimi, özel kesim ve sivil toplum kuruluşları arasında işbirliği ve eşgüdüm sağlayarak bölge kalkınma stratejileri hazırlayan, bölge kaynak ve potansiyellerinin yerinde ve etkin kullanılmasıyla bölgenin kalkınmasını hızlandırmak ve küresel rekabette güçlendirmek amacıyla çalışmalar yürüten tüzel kişiliği haiz bir kamu kurumudur. 

BÜLTENLERİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ

HABERLERİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİZ

E TUĞRA

E-TUĞRA, EBG Bilişim Teknolojileri ve Hizmetleri A.Ş., yüzde yüz yerli sermaye ile 2005 yılında kurulmuş olup, Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı (ESHS) olarak faaliyet göstermek amacıyla 5070 sayılı elektronik imza kanunu ve ilgili mevzuatların öngördüğü kriterleri ve alt yapı çalışmalarını tamamlamış ve Haziran 2006 ‘da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumun'dan onay alarak, ESHS olarak faaliyetlerine başlamıştır.

E-TUĞRA, ilk 500 bilişim şirketi sıralamasında her yıl hızla yükselmeye devam etmektedir.

BÜLTENLERİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ

HAŞEMA

Haşema, 1989 yılında sektördeki alternatif mayo açığının görülmesi sonrasında ortaya çıkmış bir markadır. 25 yıllık bir geçmişe sahip olan firma, kurulduğu dönemlerden sonra kendisini zamanın şartlarına uygun olarak geliştirmiş ve her sene hem markaya hem de ürünlerine değer katarak büyümüştür.

İlk yıllarda özellikle muhafazakar kesimin tercih ettiği ürünler üreten marka, daha sonraki yıllarda çıkarttığı modellerle sadece bir kesimin değil sağlık ve estetik açıdan kendisini iyi hissetmek isteyen her kesimden insanın tercihi olmaya başlamıştır.

BÜLTENLERİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

İMZA MERKEZİ

İmzamerkezi.com kurumsal dokümanların elektronik olarak gözden geçirme, onaylama ve imzalama süreçlerini kolaylaştıran yenilikçi bir web uygulaması olup, tüm işletme ve sektörlerde kullanılabilmekte ve kullanıcıların dokümanları elektronik olarak imzalayabilmesine ve paylaşabilmesine olanak sağlayan en yeni bulut / SaaS (Software as a Service) özelliklerini de beraberinde sunmaktadır. 

BÜLTENLERİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ

İZEV

1989 yılında dernek olarak kurulan ve 1997 de vakıf tüzel kişiliğinde yapılanan İZEV (İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı ) evlatları zihinsel engelli mütevelli üyeler tarafından oluşturulmuştur. Kuruluşundan bu yana İZEV’ in çalışmaları daha çok özel eğitime muhtaç çocukların gereksinimleri yönünde gerçekleşmiştir. 0-25 yas zihin engelli çocuğa rehabilitasyon, terapi, ilköğretim ve mesleki eğitim hizmetleri veren Saadet İlköğretim Okulu ve Mesleki Eğitim merkezinin kurucusu ve destekçisi olmuştur.

BÜLTENLERİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

KEKEMELODİ

 

Kekemelodi, 2009 yılında İsrafil Hancı tarafından Konuşma bozukluklarını tedavi etmek amacıyla, ilk olarak İstanbul, Bakırköy'de kuruldu. Şu anda yurtiçi ve yurtdışı şubelerinde eğitim ve tedaviye devam etmektedir.

Araştırmalar dünya nüfusunun yüzde 2’sinin kekeme olduğunu gösteriyor. Ülkemizdeki kekeme sayısı ise, 2 milyonu geçiyor ve bu sayının büyük çoğunluğunu çocuklar oluşturuyor. Kekemelik, artikülasyon, tutukluk ve hızlı konuşma gibi bozukluklar birçok hastalığı da beraberinde getiriyor.

Kekemelik tedavisi, dünyada 6 ay ile 3 yıl arasında değişen sürelerde yapılabiliyor. İsrafil Hancı’nın bulduğu tedavi yöntemi ise kekemelik, artikülasyon, tutukluk ve hızlı konuşma gibi sorunları sadece 1 haftada (7 günde) çözüme kavuşturuyor. 

BÜLTENLERİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

İSLAM KONFERANSI DİYALOG VE İŞ BİRLİĞİ GENÇLİK FORUMU (ICYF-DC)

 

İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF-DC), 1 - 3 Aralık 2004 tarihinde Azerbaycan'ın Bakü şehrinde yapılan Kurucu Genel Kurulunda İslam Konferansı'nın 31. Oturumunda kabul edilen N 15/31-C sayılı karara göre kurulmuştur.

ICYF-DC, 57 Üye Devletin İslam İşbirliği Teşkilatı'na (İKT) bağlı İstanbul merkezli bir uluslararası organizasyondur ve İKT üyesi ülkelerin gençlik örgütleri ve gençlik konseylerini temsil etmektedir. Forum üye güdümlü bir kuruluştur ve 35 önde gelen ulusal ve 6 uluslararası gençlik örgütünden oluşur.
ICYF-DC, gençlerin çıkarlarını savunmak, sürdürülebilir kalkınmayı desteklemek, örgün ve yaygın eğitimi desteklemek, genç kuşağın ahlaki değerlerini güçlendirmek ve kültürler ve medeniyetler arasındaki diyaloga girmeyi amaçlamaktadır.

HABERLERİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ.